VarjuOrg

Linux / Windows – what’s the difference…

Uus meedia ja muusikatööstus

Miska üksiku antenniga raadiost, mis suudaks lähedalasuvat helisignaali oma übersuure antenniga kinni püüda, on jõudnud tehnoloogia edasiarenedes muusika ka internetti (ei ürita kedagi üllatada – tundus hea alguslausena…). Enamus raadiojaamu on samuti kolinud internetti, kus on neid kõvasti lihtsam leida, kuulata ja vajadusel ka salvestada, miska pole enam vaja mingit “õepoja kassettmakki”, millega oma lemmiksaade või lugu lindistada. Isegi sõidukis on võimalik netiraadiot kuulata (viitena link Blaupunkti ja miRoamer’i saavutusele GADGET LABis). Kodustes tingimustes on netiraadio samuti kasulik, kaovad ära erinevad segajad ja nn “stattiline heli”, mis enamus piirkondades läbi õhu levivas raadiolaines võivad segadust põhjustada, lõpptulemusena ebakvaliteetne heli.

Muusikatööstuses – helikandjate näol – on samuti kadund ära võimalus miska kannatada saanud heliplaadilt mitte enam “üht head lugu” kätte saada. Kuna enamus teenustest on kolinud interwebzi, saab oma lemmikloo alati kuskilt “alla laadida”. Alla laadimise all ei mõtle ma piraatlust, sest kui sa oled juba selle eest ühe korra maksnud, miks peaks seda kordades uuesti tegema? Samuti ei põhjusta ntx. riske ühiskonnale ja loodusele, tootes rohkem prügi (ostes 2 või rohkem korda näiteks sama CD’d, mils nagunii tuleb kunagi ära visata, tootes samas prügi juurde, ei ole eriti mõistlik…) NB! Juurde lisatud “pildimaterjal kohe kindlasti mitte ei toeta piraatlust vaid on pandud juurde näitena”. Useneti aegadest, kus sai faile “legaalselt” jagada on välja kasvanud torrentid, miska enam ei pea faili üksikult alla tirida vaid võib koheselt võtta ka terve albumi…

(Härrased muusikatööstuses on suht tigedad, miska neil jääb suurem boonus saamata…)

Samas üks tuttav bändimees on siiani õnnellikult jälginud nende muusika allalaadimist torrentitest – mida rohkem tahtjaid, seda edukam pala… (Niiet torrenteid saaks kasutada ka muusikatööstuse statistika jaoks…)

(Teemast väljas: Avastasin hiljuti ka torrentitele alternatiivse viisi, kuidas muusikat või faile jagada: http://fffff.at/twitter-fileshare-or-how-to-tweet-any-file-on-twitter/ – juhtub sul olema ainult twitteri konto and go… )

Think green – pollute less…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *