VarjuOrg

Linux / Windows – what’s the difference…

IDE:D, mis jäid kuhugile ning rahvast eriti ei vaimustanud….

Macintosh Portable

Esimene “õunapoiste” sülearvuti – Apple Inc. yritus nn “tulevikuturul” läbi lüüa ja müüa inimestele portatiivset raali, mis oleks peaaegu samavõimas, kui lauaarvuti. See suurepärane rüperaal oli samavõrd kogukas kui keskmine kohver ja kaalus ainult 7,2 kg. Tarniti 2 versiooni – tavalise ja taustvalgustusega displeiga. Hämmastav omadus tolle aja kohta oli aku kestvus – 12h (väidetavalt) – ja sedagi mälu arvelt…  Vaheses valguses oli ilma taustvalgustuseta Mac Portable’it sama hea lugeda, kui yritada hämaras lukuauku võtmega yles leida… See suurepärane tehnikaime sai rahvapoolt kiidetud PC World ajakirjas, kus tindinäpud tituleerisid selle produkti “… 17. kõige hullemaks tehnoloogiliseks aretiseks läbi aegade…”. Kuna arendajad said rahva huvist antud toote vastu inspiratsiooni, oli Macintosh Portable müügis tervel terve aasta jagu… (Positiivsest vaatevinklist vaadatuna aga andis too “kohver” arendajatele piisavalt rahva soovidest aimu, miska järgmine aretis oli kõvasti etem ja andis aluse Powerbook’ide seeriale – asjadele, mis juba olid kaasaskantavad rüperaalid – Powerbook 100)

Iomega ZIP drive1994

Suurepärane saavutus aastast 1994 – tulid algselt 3 suurust: 100 MB, 250 MB ja 700 MB. Antud toode oli Iomega poolt mõeldud tõenäoliselt edasiarenduseks 3,5 tollistele floppydiskidele – miska oleks pidanud need ka tulevikus asendama. Algselt müüdi ainult lauaarvutitele või integreeritutena lauaarvutitesse – hiljem tulid ka teised versioonid: ATAPI, USB, LPT, FireWire. OPSys tugi oli Windowsi, Linuxi, OS2 ja Mac’ile  (Kuigi Linusi systeemidest ainult vähesed…)

Millega põruti:

  1. Zip Kettad ei suutnud asendada kõvasti odavamaid CD-R või DVD-R
  2. Isegi USB Flashdriveid olid odavamad ja suurema mahtuvusega
  3. Zip ketastele sai omaks nn “Click of Death” – kuuldes klõbisevat häält kettast võisid juba oma lootused kettal olevatest andmetest maha matta – andmed lihtsalt kadusid kuhugi…

Jällegi oli rahvas vaimustuses ja suurest andmetekaost tingituna esitatti IOMEGA’le 98’nda aasta septembrikuus hagi kohtule. Ja jällegi said PC Worldi tindinäpud asjast aimu ning tituleerisid eelmainitud produkti “… 15. kõige hullemaks tehnoloogiliseks aretiseks läbi aegade…”.

USB Finger Dance mat

Jällegi “superidee”, millest rahvas oli ülivaimustuses… – Mõeldud WinXP, WinWista ja MAC’i kasutajatele. Antud produkt oli mõeldud kontorirahvale – a’la kontoris igav, las sõrmed lõbutsevad. Teoorias oleks kontoritöötajad pidanud omavahel võistlema või siis üksinda meelt lahutama “ilusate säravate noolekestega…” Osad veebipoed promosid antud kaupa ka kui pidudel võimalik vaheldus… Kuna aga kellegile ei meeldinud, kui härra Boss oleks tabanud neid töölaua taga lustimas miska vilkuva aretisega, kaasnes tootega ka “suur populaarsus” miska antud produkti loomine lõpetati ning vihjeid suurepärasele arendussaavutusele võib leida interwebzist, kus antud toode on leidnud oma koha 10 kõige tobedama tehnikatoote hulgas…

Kasutatud materjal:

Iomega Zip DrivIomegae

, ,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *